INFO

IDEA:

Zapraszamy do zapoznania się z metamorfozami typowej “kostki” mieszkalnej. Naszą ideą jest zwrócenie uwagi na ogromny potencjał jaki drzemie w tego typu budynkach.

Budowane masowo, najczęściej jedno- lub dwurodzinne, domy mieszkalne na przestrzeni niemalże 30 lat są dziś charakterystycznym elementem krajobrazu wielu dzielnic mieszkalnych. Lokalizowane wówczas na obrzeżach miast dziś mają często niezwykle atrakcyjną lokalizację. Niestety z upływem czasu mało kto docenia ogromny potencjał “kostek”. Zachęcamy do nowego spojrzenia, oczywiście z naszym udziałem, na funkcję i formę tego typu budynków oraz ich szerokie możliwości adaptacyjne

Przedstawione 3 projekty dotyczą tego samego budynku istniejącego. 3 wersje metamorfozy znacząco różnią się funkcjonalnie oraz zakładają różny nakład kosztów przebudowy. W każdym z wariantów staraliśmy się nadać budynkowi zupełnie nowy charakter estetyczny, aby wykazać możliwości adaptacyjne istniejącej architektury.

Pomimo, iż na pierwszy rzut oka projekty znacznie odbiegają od oryginału, zostały zaprojektowane z maksymalnym wykorzystaniem istniejącej tkanki z uwzględnieniem optymalizacji kosztów przebudowy. Warto się temu przyjrzeć.


OFERUJEMY:

Jako zespół architektów oferujemy pełną obsługę procesu inwestycyjnego; od koncepcji wraz z aranżacją wnętrz poprzez pełną dokumentację projektową niezbędną do uzyskania wymaganych uzgodnień, pozwoleń i decyzji administracyjnych.

Gwarantujemy fachowe doradztwo i staranny nadzór autorski.